Góralska Chata

Mocarna Grań Kościelisko by DeSilva jest luksusową rezydencją, wybudowaną w całości z drewna na półhektarowej łące. Budulcem służącym do wybudowania było drewno jodłowe i świerkowe. Ten kryty prawdziwym – łupanym gontem dom, usytuowany jest na wysokości 956 m n.p.m we wsi Kościelisko. Mieści się przy zacisznej, zabudowanej regionalnymi domami ulicy o nazwie Mocarni Boczna, 3,5 km od Zakopanego.

Wszystkie materiały, których użyto do budowy pochodzą z Podhala. Ściany, stropy, podłogi raz meble są w 100 % naturalne. Całość stanowi harmonijne połączenie drewna z kamieniem. Drewno nie jest tknięte żadnym chemicznym konserwantem, a odświeżanie polega jedynie na szorowaniu szarym mydłem.

sectionImage

Kuchnia

Projektowana i spełniająca wszystkie wymagania Szefów Kuchni Hoteli DeSilva wyposażona w dużą lodówkę z kostkarką do lodu z zamrażalnikiem, piec elektryczny, ekspres do kawy i 5-cio palnikową kuchenkę elektryczną.

Kuchnia jest miejscem popisów kulinarnych wynajmujących Mocarną Grań. Nie ma lepszego miejsca na wspólnie przygotowaną biesiadę po długim dniu w górach, czy zakopiańskich Krupówkach.

sectionImage

Jadalnia

W położonej obok kuchni jadalni króluje przepiękny widok na Tatry wschodnie i południowe, oraz obszerny stół, przy którym może biesiadować kilkanaście osób.

sectionImage

Salon

Salon jest przeszklony z trzech stron i będąc w nim odnosi się wrażenie bezpośredniego obcowania z górami. Gdy zapada zmrok najważniejszym miejscem staje się rozległy piec kominkowy z przeszklonym paleniskiem wraz z wygodnymi miejscami do wypoczynku i relaksu.

Salon (40m2) tworzy z jadalnią, kuchnią i holem jedną powierzchnię ok.80m2.

Zarówno z salonu jak i z holu możemy wyjść na rozległy taras z widokiem na Tatry - najpiękniejsze góry na świecie. Jeżeli ich nie znasz właśnie je oglądasz, jeżeli znasz, przyznasz nam rację.